Як економити на опаленні, не втрачаючи комфорту?
Зазвичай встановлення будинкових погодних регуляторів опалення спричиняє скарги частини мешканців. Причиною є те, що коли регулятор прикривається й зменшує подачу з тепломережі, перші батареї на стояках залишаються приблизно незмінної температури, в той час як останні батареї стають помітно холоднішими.
Частково цю проблему можна вирішити встановленням потужних циркуляційних насосів, але це спричиняє додаткові витрати на електроенергію й обслуговування/ремонт та зовсім недешеве резервування.
Повністю задача справеливого розподілу тепла вздовж стояка вирішується періодичною, раз на кілька годин, зміною напрямку руху теплоносія. Тоді перші й останні батареї стають то теплішими, то холоднішими, водночас батареї в середині залишаються незмінної температури.
Поєднання погодного регулювання з періодичною зміною напрямку руху теплоносія дозволяє економити більше, оскільки можна зменшувати споживання тепла в усьому будинку, а не за рахунок окремих квартир.
ТОВ "
Спосіб оптимізації розподілу тепла в системі опалення приміщень багатоповерхового будинку в залежності від температури зовнішнього повітря з періодичною зміною напрямку руху теплоносія має кілька суттєвих переваг перед індивідуальним теплопунктом (ІТП). А саме:
1. Вартість. ІТП кількаразово дорожчий.
2. Більш рівномірний розподіл тепла по будівлі. В ІТП неможливо зробити рівними температуру подачі й зворотню, реверс це забезпечує.
3. Обслуговування. РЗаявлений спосіб його не потребує, в ІТП є що обслуговувати й міняти.
4. Енергонезалежність. Потужні насоси ІТП зарезервувати складно та недешево, приводи ж засувок, що змінюють напрямок потоку теплоносія, споживають настільки мало, що їм достатньо комп'ютерного безперебійника.
Запропоноване рішення може застосуватися для всіх видів вертикальних розводок внутрішньої системи опалення з примусовою циркуляцією теплоносія (з використанням елеватора, циркуляційно-змішувальних насосів, а також в системах з незалежною схемою опалення з використанням рекуперативного теплообмінника опалення з циркуляційними насосами, при подачі змішаної води у внутрішню систему опалення будівлі від центрального теплового пункту, тощо).