Skip Navigation

Спосіб оптимізації розподілу тепла в системі опалення приміщень багатоповерхового будинку в залежності від температури зовнішнього повітря з періодичною (реверсною) зміною напрямку руху теплоносія.

Як економити на опаленні, не втрачаючи комфорту?

Зазвичай встановлення будинкових погодних регуляторів опалення спричиняє скарги частини мешканців. Причиною є те, що коли регулятор прикривається й зменшує подачу з тепломережі, перші батареї на стояках залишаються приблизно незмінної температури, в той час як останні батареї стають помітно холоднішими.

Частково цю проблему можна вирішити встановленням потужних циркуляційних насосів, але це спричиняє додаткові витрати на електроенергію й обслуговування/ремонт та зовсім недешеве резервування.

Повністю задача справеливого розподілу тепла вздовж стояка вирішується періодичною, раз на кілька годин, зміною напрямку руху теплоносія. Тоді перші й останні батареї стають то теплішими, то холоднішими, водночас батареї в середині залишаються незмінної температури.

Поєднання погодного регулювання з періодичною зміною напрямку руху теплоносія дозволяє економити більше, оскільки можна зменшувати споживання тепла в усьому будинку, а не за рахунок окремих квартир.

ТОВ "КатрЛесс" виконує реконструкцію теплових пунктів зі встановленням погодного регулятора та системи зміни напрямку руху теплоносія (реверсу), причому керування процесами виконує єдиний блок керування. Запропонований спосіб оптимізації розподілу тепла в системі опалення багатоповерхового будинку (Патент на корисну модель №157461) дозволить знизити витрати на опалення на 15-20%, підвищити комфортність проживання в будинку за рахунок більш рівномірного розподілу тепла, привести фактичну кількість отриманого теплоспоживання мешканцями житлового будинку у відповідність з виставленими рахунками за надану послугу. Крім того, завдяки погодному регулюванню внутрішньої системи опалення багатоповерхового будинку зменшиться кількість спожитого тепла без виникнення розбалансування споживання квартирами різних поверхів. Важливо також, що зі зменшенням кількості спожитого тепла в багатоповерховому будинку зменшується навантаження на теплопостачальну організацію, звільняється певна частина теплової потужності, яка може бути використана там, де в ній буде більша потреба.

Спосіб оптимізації розподілу тепла в системі опалення приміщень багатоповерхового будинку в залежності від температури зовнішнього повітря з періодичною зміною напрямку руху теплоносія має кілька суттєвих переваг перед індивідуальним теплопунктом (ІТП). А саме:

1. Вартість. ІТП кількаразово дорожчий.

2. Більш рівномірний розподіл тепла по будівлі. В ІТП неможливо зробити рівними температуру подачі й зворотню, реверс це забезпечує.

3. Обслуговування. РЗаявлений спосіб його не потребує, в ІТП є що обслуговувати й міняти.

4. Енергонезалежність. Потужні насоси ІТП зарезервувати складно та недешево, приводи ж засувок, що змінюють напрямок потоку теплоносія, споживають настільки мало, що їм достатньо комп'ютерного безперебійника.

Запропоноване рішення може застосуватися для всіх видів вертикальних розводок внутрішньої системи опалення з примусовою циркуляцією теплоносія (з використанням елеватора, циркуляційно-змішувальних насосів, а також в системах з незалежною схемою опалення з використанням рекуперативного теплообмінника опалення з циркуляційними насосами, при подачі змішаної води у внутрішню систему опалення будівлі від центрального теплового пункту, тощо).

Реверс теплоносія
Реверс теплоносія
Патент на корисну модель №157461
Реверс теплоносія
Реверс теплоносія

Контакти

Телефон/факс: (044) 257-17-52, (044) 501-63-86
01103, Київ-103, бульвар Миколи Міхновського, 8-А
e-mail: katrless@meta.ua